Bilder hochladen

Saturday 25 December 2010

Semi 2: disappointing results

The second semi final ended and we are satisfied with the songs in this semi, but not with all the qualifiers or better all non-qualifiers.
Marieta Billo, who had a great ballad, was not amongst the qualifiers, and also Kejsi Tola, who (to be fair) had a rather mediocore song, but still good enough for a second listen in this line up, did not make it into the final. So the audience needed some moments to realised that all quaslifiers were alreadz announced as they were awaited to make it.
Especially Marieta. She had the  audience on her side, which made us feel she would have actually chances of winning the whole thing, if there was televoting, so once again: Screw juries...

Nevertheless below are the 9 qualifiers. After listening to all the songs on youtube, please vote in our new poll for your favourite.

Besa Kokedhima- “E bukura dhe bisha”
Denis Hasa- “Mbi xhaketën time”
Goldi Halili- “Në krahët e tua”
Françesk Radi- “Kemi dasem`o”
Aurela Gaçe- “Kënga ime”
Xhejsi Jorgaqi- “Rastësi”
Enkelejda Arifi- “Nje Dashuri”
Saimir Braho- “Shtegëtar i jetës time"
Albi Xhepa & Sam Jaupaj - "Dritë"

1 comment:

 1. Përshëndetje, unë jam Daniella Williams Pasi kam qenë në lidhje me Anderson për vite me rradhë, ai u nda nga unë, bëra gjithçka që ishte e mundur për ta rikthyer atë, por gjithçka ishte e kotë, doja shumë që ai të kthehej për shkak të dashurisë që kam për të. E luta me gjithçka, i dhashë premtime por ai nuk pranoi. I shpjegova problemin tim shoqes sime dhe ajo më sugjeroi që më mirë të kontaktoja një magjistar që mund të më ndihmonte të bëja një magji për ta rikthyer atë, por unë jam tipi që nuk besova kurrë në magji, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse ta provoja. e dërgoi me postë magjistarin dhe ai më tha se nuk kishte problem që gjithçka do të jetë në rregull para tre ditësh, se ish-i im do të kthehet tek unë para tre ditësh, ai bëri magjinë dhe çuditërisht në ditën e dytë, ishte rreth orës 16:00. Ish-i im më thirri, isha aq i befasuar, iu përgjigja telefonatës dhe gjithçka që ai tha ishte se i vinte shumë keq për gjithçka që ndodhi, sa donte që unë të kthehesha tek ai, se më donte aq shumë. Unë isha shumë i lumtur dhe shkova tek ai dhe kështu filluam të jetonim përsëri të lumtur së bashku. Që atëherë, unë kam premtuar se këdo që njoh që ka një problem marrëdhënieje, do t'i ndihmoja një personi të tillë duke e referuar atë te personi i vetëm real dhe i fuqishëm i magjisë që më ndihmoi me problemin tim. Ju mund t'i dërgoni email atij nëse keni nevojë për ndihmën e tij në marrëdhënien tuaj ose në ndonjë rast tjetër. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  1) Magjitë e dashurisë
  2) Magjitë e humbura të dashurisë
  3) Magjitë e divorcit
  4) Magjitë e martesës
  5) Magjitë lidhëse
  6) Magjitë e ndarjes
  7) Dëboni një dashnor të kaluar
  8.) Ju dëshironi të promovoheni në zyrën tuaj / magjinë e Lotarisë
  9) dëshironi të kënaqni të dashurin tuaj
  Kontaktoni këtë njeri të madh nëse keni ndonjë problem për një zgjidhje të qëndrueshme. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  ReplyDelete