Bilder hochladen

Monday 27 September 2010

Songtext: Sa e shite zëmrën


The lyrics of "sa e shite zëmrën" are now available, uploaded on Juliana Pasha's Facebook page.


Po ta le ty rradhen qe ta puthesh friken
ose mbyllim te ty syte,dhe njeri iken
Merri ti me vete fjalet dhe muziken
Se te gjitha kenget kane shtate nota
Por ajo qe mbeti,si nje kujtim
Eshte ky motiv aaaa
                      ***
Jo nuk ka gjithmone vetem dite me shi
Ka edhe dite me diell kur nuk je me ti
Kush shpeton I gjalle behet me I forte tani
Arratisja jote me befasoj,koha ty sekretin do ta zbuloj
Sa e shite zemren une se di
Juliana Pasha                      ***
Pse e humbe sensin,ku tu err drejtimi
Nje avion mbi re nuk bie ne dite dimri

As apeli fundit  nuk ta ndali ritmin
Se ti kishe kohen per te ikur
Por  pa  dashuri  sdo jesh me asgje
Nje grusht hi,aaaa
                   ***
Jo nuk ka gjithmone vetem dite me shi
Ka edhe dite me diell kur nuk je me ti
Kush shpeton I gjalle behet me I forte tani
Arratisja jote me befasoj,koha ty sekretin do ta zbuloj
Sa e shite zemren une se di
Nuk kam se si ta di,sa e shite zemren,zemer
Koha do ta thote, nje dite
                        ***
Arratisja jote me befasoj
Koha ty sekretin do ta zbuloj
Sa e shite zemren une se di

Se di, se di, se di, nuk ka mundesi ,se di
pse zemren shite ti
                      ***
Jo nuk ka gjithmone vetem dite me shi
Ka edhe dite me diell kur nuk je me ti
Kush shpeton i gjalle behet me i forte tani
Arratisja jote ,me befasoje
Koha ty sekretin do ta zbuloj
Sa e shite zemren une se di


2 comments:

  1. Hiii!! I Want A Traslation Into English of this song please!!! :D

    ReplyDelete
  2. http://albavisiontk.blogspot.com/2011/01/av-translation-sa-e-shite-zemren.html

    done, have fun with it

    ReplyDelete