Bilder hochladen

Saturday 18 December 2010

Lyrics for Besa's "E bukura dhe bisha"

One of the big favourites to win FiK this year, Besa Kokëdhima, has released the lyrics of her song E bukura dhe bisha on Facebook today. Besa will perform in the second semi final, as number 2. You can read our profile of Besa HERE.

Verse 1:
Ti, do durosh dhe pak?
Jepja ditët, bishës prapë, por mos qaj
Qesh, a ndihesh e gjallë?
Mbi mavi, ylberin zbraz, pendim nuk ka

Një fëmijë po të lut dhe një vajzë të kërkon
Loti u struk, mishi u rrudh dhe e sotmja t’harroi
Të shpëtosh, ke një derë por ti dot s’e arrin
Se je e mpirë

Refrain 1:
Dashuri nuk ka, dashuri do
Ai shkel mbi plagë, ti i ledhaton
A vlen jeta, kur ti e mohon?
A mos ke faj dhe ti?
Pranon të rrish në frikë?

Refrain 2:
Dashuri nuk ka, dashuri do
Ai shkel mbi plagë, ti I ledhaton
A vlen shpirti, kur nuk e dëgjon
S’e di përse, përse
Me terrin ne shtrat fle

Verse 2:
Nën kuvertë, endrra thurr, kur ai nuk te sheh
Dita nis, dielli del, iluzionin rigjen
Nje unazë, një portret, një betim të mbërthen
Kthim mbrapa s’ke

Syri s’sheh, trupi dhemb, fjala veshin lëndon
Një ditë vjen, një ditë shkon, frika heshtjen pushton
Pak durim, edhe pak, derisa vdekja t’ju ndajë,
E lirë në varr...

Se di përse, përse
Ti forcën dot nuk gjen...

Ref I x 1

Ref II x 1

2 comments:

  1. sa keng e bukur fjal te verteta qe nuk jan then me pare

    ReplyDelete
  2. Seryozha from Russia31 December 2010 at 19:27

    very good song.. i love it

    ReplyDelete