Bilder hochladen

Friday 24 December 2010

Tonight: second semifinal of the festivali i këngës në RTSH


After the first 19 songs in the first semi final yesterday, tonights the second half is fighting for the 9 spots left in the final. The first semifinal started at 8:20 pm, so around that time you can expect the beginning of this semifinal, too. The participants tonight are:

Semi Final 2 – Friday, 24th December


(click on artist for profile - click on song for lyrics)

“VIP” Category
01. Adhurim Demiri – “24 Orët”
02. Besa KokëdhimaE bukura dhe bisha
03. Emi Bodgo – “Letër për ty”
04. Denis Hasa – “Mbi xhaketën time”
05. Kujtim Prodani – “Ti Ishe Kryëveper”
06. Goldi Halili – “Në krahët e tua”
07. Marjeta Billo – “Përjetësi”
08. Francesk Radi – “Kemi dasem'o”
09. Aurela Gaçe“Kënga ime”
10. Heldi Kraja – “E diela pa ty”
11. Sonila Mara – “Egoist”
12. Mateus Frroku – “Dimër në shpirt”
13. Xhejsi Jorgaqi – “Rastesi”
14. Enkelejda Arifi“Një dashuri”
15. Kejsi Tola“Prane”
16. Saimir Braho – “Shtegëtar i jetës time”

“Newcomers” Category
01. Albi Xhepa & Sam Jaupaj – “Dritë”
02. Bledi Polena – "Të jemi të dy"

03. Rudina Delija – “Tek ti gjeta dashurinë”


1 comment:

 1. Përshëndetje, unë jam Daniella Williams Pasi kam qenë në lidhje me Anderson për vite me rradhë, ai u nda nga unë, bëra gjithçka që ishte e mundur për ta rikthyer atë, por gjithçka ishte e kotë, doja shumë që ai të kthehej për shkak të dashurisë që kam për të. E luta me gjithçka, i dhashë premtime por ai nuk pranoi. I shpjegova problemin tim shoqes sime dhe ajo më sugjeroi që më mirë të kontaktoja një magjistar që mund të më ndihmonte të bëja një magji për ta rikthyer atë, por unë jam tipi që nuk besova kurrë në magji, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse ta provoja. e dërgoi me postë magjistarin dhe ai më tha se nuk kishte problem që gjithçka do të jetë në rregull para tre ditësh, se ish-i im do të kthehet tek unë para tre ditësh, ai bëri magjinë dhe çuditërisht në ditën e dytë, ishte rreth orës 16:00. Ish-i im më thirri, isha aq i befasuar, iu përgjigja telefonatës dhe gjithçka që ai tha ishte se i vinte shumë keq për gjithçka që ndodhi, sa donte që unë të kthehesha tek ai, se më donte aq shumë. Unë isha shumë i lumtur dhe shkova tek ai dhe kështu filluam të jetonim përsëri të lumtur së bashku. Që atëherë, unë kam premtuar se këdo që njoh që ka një problem marrëdhënieje, do t'i ndihmoja një personi të tillë duke e referuar atë te personi i vetëm real dhe i fuqishëm i magjisë që më ndihmoi me problemin tim. Ju mund t'i dërgoni email atij nëse keni nevojë për ndihmën e tij në marrëdhënien tuaj ose në ndonjë rast tjetër. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  1) Magjitë e dashurisë
  2) Magjitë e humbura të dashurisë
  3) Magjitë e divorcit
  4) Magjitë e martesës
  5) Magjitë lidhëse
  6) Magjitë e ndarjes
  7) Dëboni një dashnor të kaluar
  8.) Ju dëshironi të promovoheni në zyrën tuaj / magjinë e Lotarisë
  9) dëshironi të kënaqni të dashurin tuaj
  Kontaktoni këtë njeri të madh nëse keni ndonjë problem për një zgjidhje të qëndrueshme. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  ReplyDelete