Bilder hochladen

Saturday 25 December 2010

Tonight: The Albanian National Final 2011: The Festivali i kenges 49


Tonight we are going to know who will represent Albania at the Eurovision Song Contest 2011 in Germany.
From each semifinal 9 artists qualified for the final tonight and compete for the trophy.
The show will start approximately at 20:20 pm CET and be aired on RTSH and RTSH2. Whether webcasts or streams will be available is not sure at this moment.

The hosts
Jonida Maliqi, Josif Gjipali and Mirela Naska are going to host the third night again and Juliana Pasha is going to be the special guest tonight.

Below you can see the participants in the final:
 (click on artist for profile/ on song for songtext)
From semi 1
1. DORIAN NINI - Miresevini ne Shqiperi
2. MARSIDA SARACI - Vetem s'jemi ne bote
3. DORINA GARUCI - Mirembrema engjelli im
4. ORGES TOCE - Mari
5. KAMELA ISLAMAJ - Jetova per ty
6. A.SKENDERAJ&M.CANI - Ende ka shprese
7. HERSIANA MATMUJA - Me cilin rri ti dashuri
8. SELAMI KOLONJA - Enderr Kosove
9. MARIA PRIFTI - Pasuri e pasurive (Newcomer group) 

From semi  2
1. BESA KOKEDHIMA -E Bukura Dhe Bisha
2. DENIS HASA -  Mbi Xhaketën Time
3. GOLDI HALILI -Në Krahët E Tua
4. FRANCESK RADI  -  Kemi Dasëm'o
5. AURELA GACE -Kënga Ime
6. XHEJSI JORGAQI  -Rastësi
7. ENKELEJDA ARIFI  -  Një Dashuri
8. SAIMIR BRAHO  -Shtegëtar I Jetës Sime
9. A.XHEPA & S.JAUPAJ  -  Dritë  (Newcomer group) 
____________________________________________

Win: Top5-prediction competition

Now it's your turn: Send us your top 5 prediction to albavision@live.com and win one of our tickets for the Festivali i kenges as a souvenir, if you had the most precise prediction. The winner will be announced tomorrow along with our prediction and contacted afterwards. Email must be sent before the announcement of the jury votes in the final.
Win one festivali i kenges 49 invitation in red , blue or golden

1 comment:

 1. Përshëndetje, unë jam Daniella Williams Pasi kam qenë në lidhje me Anderson për vite me rradhë, ai u nda nga unë, bëra gjithçka që ishte e mundur për ta rikthyer atë, por gjithçka ishte e kotë, doja shumë që ai të kthehej për shkak të dashurisë që kam për të. E luta me gjithçka, i dhashë premtime por ai nuk pranoi. I shpjegova problemin tim shoqes sime dhe ajo më sugjeroi që më mirë të kontaktoja një magjistar që mund të më ndihmonte të bëja një magji për ta rikthyer atë, por unë jam tipi që nuk besova kurrë në magji, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse ta provoja. e dërgoi me postë magjistarin dhe ai më tha se nuk kishte problem që gjithçka do të jetë në rregull para tre ditësh, se ish-i im do të kthehet tek unë para tre ditësh, ai bëri magjinë dhe çuditërisht në ditën e dytë, ishte rreth orës 16:00. Ish-i im më thirri, isha aq i befasuar, iu përgjigja telefonatës dhe gjithçka që ai tha ishte se i vinte shumë keq për gjithçka që ndodhi, sa donte që unë të kthehesha tek ai, se më donte aq shumë. Unë isha shumë i lumtur dhe shkova tek ai dhe kështu filluam të jetonim përsëri të lumtur së bashku. Që atëherë, unë kam premtuar se këdo që njoh që ka një problem marrëdhënieje, do t'i ndihmoja një personi të tillë duke e referuar atë te personi i vetëm real dhe i fuqishëm i magjisë që më ndihmoi me problemin tim. Ju mund t'i dërgoni email atij nëse keni nevojë për ndihmën e tij në marrëdhënien tuaj ose në ndonjë rast tjetër. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  1) Magjitë e dashurisë
  2) Magjitë e humbura të dashurisë
  3) Magjitë e divorcit
  4) Magjitë e martesës
  5) Magjitë lidhëse
  6) Magjitë e ndarjes
  7) Dëboni një dashnor të kaluar
  8.) Ju dëshironi të promovoheni në zyrën tuaj / magjinë e Lotarisë
  9) dëshironi të kënaqni të dashurin tuaj
  Kontaktoni këtë njeri të madh nëse keni ndonjë problem për një zgjidhje të qëndrueshme. Email: ellenspellcaster@gmail.com
  WhatsApp+2349074881619

  ReplyDelete